Egyre több hazai banknál jelennek meg a felhő technológiát használó alkalmazások, például a kollaborációs irodai szoftverek és a chatbotok, digitális asszisztensek. Ugyanakkor a szektor még a felhő evolúció elején jár, egyetlen ugrással nem megy a technológia teljeskörű bevezetése. A szervezeteknek át kell rágniuk magukat a technológiai, műszaki és megfelelőségi feladatokon, ugyanakkor cserébe gyorsabb, modernebb alkalmazásokat hoznak létre, gyorsan mehetnek piacra a termékekkel, és olcsóbban tehetik mindezt.
A fintech cégek a legújabb technológiákat használják, nem rendelkeznek örökölt rendszerekkel és szervezettel, de az ügyfelek nagy része még mindig a bankoknál van, ezt az előnyt pedig a digitális transzformáció révén aknázhatják ki. Ha azonban nem lépnek időben, az Y-generációt elveszítik, vagyis a jövő ügyfeleit nem szerzik meg. A banki digitalizációról, az élesedő versenyről Strén Gáborral, a Microsoft Magyarország pénzügyi szektor ügyféligazgatójával, csütörtöki Banking Technology konferenciánk előadójával beszélgettünk.
Hitelboom, nagyobb tranzakciószám, PSD2, azonnali átutalás, MiFID2, GDPR - ezekre mind fel kell készülniük a bankoknak, ami hatalmas feladat, a rengeteg szabályozási megfelelési projekt mellett pedig még az üzleti lehetőségekre is fel kell készülniük. Banki IT-vezetők és a szektor nagy beszállítói beszéltek erről a Financial IT and Disruptive Technologies 2018 konferenciánk második paneljén.
A bankok digitális traszformációjáról és a fintech cégek jelentette kihívásokról szólt az első panelbeszélgetés a Portfolio Banking Technology 2017 konferenciáján. A résztvevők kissé megosztottak a témában, ugyanakkor elég nagy konszenzus mutatkozott abban, hogy a legnagyobb kihívók hosszú távon a technológiai óriások lehetnek, és a bankoknak az adatvagyonuk kiaknázásban lehet igazán nagy előnyük, amire persze a fintech kihívók is igényt támasztanak.
A magyar bankok lemaradnak, vagy az élre állnak a digitalizációban? Mi lesz velük 10 év múlva? Mit kezdenek a fintech cégekkel? Erről beszélgetett Banking Technology konferenciánk első panelbeszélgetésén Harmati László (Erste), Hetényi Márk (MKB), Fatér Gyula (Budapest Bank), Strén Gábor (Microsoft) és Vér Béla (Appello).
Bár a magyar bankok egy sok szempontból védett piacon működnek a fintech cégekkel vívott versenyben, ők sem ússzák meg, hogy magasabb fokozatba kapcsoljanak. Ehhez pedig a front-end oldali fejlesztéseken túl a belső működés digitalizációjára, papírmentesítésre, új típusú, felforgató innovációkra van szükségük. A bankok nem tűnnek el 10 év múlva, de teljesen más üzleti logikára rendezkednek be, új típusú ügyfélversenyre számíthatnak. Ebben segíthet nekik többek között a felhő alapú mesterséges intelligencia, az új típusú fizetési technológiák, elemzési eljárások és a PFM megoldások - véli Strén Gábor, a Microsoft Magyarország pénzügyi szektor ügyféligazgatója.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?